Президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко разом із партнерами закликав долучитись до проєкту «52 мобільних шпиталі для перемоги»

У вівторок, 17 січня, у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” відбулася прес-конференція на тему «Мобільні шпиталі для перемоги: реалії фронту та досвід» організована БФ «Реконструкції та розвитку України».

В прес-конференції взяли участь президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко, перший заступник голови фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України Віктор Корж, представниця фонду “Реконструкції та розвитку України” в регіоні Дніпро Олена Крекніна, доктор юридичних наук, професор, військовий Сергій Пєтков, голова правління Фундації “Центр Польсько-Український”, лікар-хірург Микола Шпаковський та військовослужбовець 243-го батальйону ЗСУ  Данило Гончаренко.

Під час прес-конференції БФ «Реконструкції та розвитку України» проінформував, що разом із партнерами продовжує реалізацію проекту з передачі 52 повноцінних мобільних госпіталів, оснащених для проведення операцій та лабораторної діагностики безпосередньо поблизу активних бойових дій, та закликав всіх приєднатися до його реалізації.

«Ми запрошуємо всіх приєднатися до рятування життів не лише наших військовослужбовців, а й цивільних, які можуть постраждати у районі ведення бойових дій. Як показує досвід – «золота» година, про яку, кажуть військові та медики, може бути забезпечена саме нашими мобільними госпіталями, які по суті є пересувними мінілікарнями», – заявив Артем Гончаренко, відкриваючи прес-конференцію.

Про актуальність таких мобільних шпиталів у реаліях фронту із власного досвіду поділився військовослужбовець Данило Гончаренко, який отримав поранення під Бахмутом. «Зараз стабілізаційні пункти не можуть бути розміщені близько до «нуля» через загрозу обстрілів, тому що вони не мобільні. І зараз є велика потреба саме у повноцінних мобільних стабілізаційних пунктах, щоб вони могли переміщатися і опинятися там, де вони потрібні. В таких мобільних шпиталях потрібно, мати змогу надавати не просто швидку, а й кваліфіковану медичну допомогу. Це рятуватиме життя тисячам наших захисників», – розповів військовослужбовець.

У свою чергу Віктор Корж як доктор медичних наук зауважив, що мобільні шпиталі, які завозить БФ «Реконструкції та розвитку України» є суперсучасними та відрізняються від іншого медичного транспорту типу евакуамобіля тим, що можуть надавати екстрену глибоко спеціалізовану допомогу завдяки своїм компонентам, яких немає у інших, зокрема наявністю повністю автономної операційної, лабораторії та рентгенкабінету. Він закликав вкладати кошти саме в такі проєкти, які є надсучасними та ефективними.

Про колаборацію із підприємцями розповіла представниця БФ «Реконструкції та розвитку у Дніпрі» Олена Крекніна. «Напрямок збору коштів на мобільні шпиталі для нас є найважливіший. Ми залучаємо до нього бізнес-спільноту, зокрема «віконний» бізнес у Дніпрі й такі підприємства як «Axor Industry», яке вже долучилося. Закликаю всіх представників бізнесу приєднатися до рятуванню життів, тих хто наближає нашу перемогу», – розповіла Олена Крекніна, заступниця директора з маркетингу AXOR Industry.

Про підтримку проєкту закордоном, зокрема у Польщі, розповів Микола Шпаковський. «Як лікарю-хірургу мені нажзвичайно сподобалася ініціатива Артема Гончаренка та його команди стосовно мобільних шпиталів і я докладу зусиль, щоб долучити до неї наших міжнародних партнерів», – наголосив голова правління Фундації “Центр Польсько-Український”.

Щодо використання мобільних шпиталів у мирний час розповів юрист та військовий Сергій Пєтков: «Мобільні шпиталі після перемоги можуть продовжувати працювати при ліквідації наслідків техногенних катастроф, аварій та терактів». Він підкреслив, що якби такий мобільний шпиталь був у Дніпрі 14 січня, то можна було б врятувати більше людей перед їх відправкою до лікарень, надавши їм своєчасну допомогу на місці.

Підбиваючи підсумки прес-конференції, Артем Гончаренко резюмував, що кількість – 52 шпиталі обумовлена великою довжиною лінії  фронту та обґрунтована потребами Міністерства оборони та військових медиків.

Як повідомлялось раніше, місяць тому БФ «Реконструкції та розвитку України» передав Головному управлінню розвідки Міністерства оборони перший мобільний шпиталь, оснащений для проведення операцій та лабораторної діагностики на лінії бойових дій. Зараз він вже рятує сотні життів наших захисників у найгарячіших точках  у двадцяти кілометровій прифронтовій зоні на Донецькому напрямку. Вартість мобільного шпиталю з обладнанням становить близько 240 тис. євро.

Зокрема, у приймальному відділенні мобільної клініки розташована гідравлічна оглядова кушетка, оглядові акумуляторні лампи, офтальмоскоп, інструментальний стіл.

Лабораторія мобільного госпіталю устаткована автоклавом, центрифугами для біоматеріалу, глюкометром, гематологічним аналізатором, мікроскопом. У рентгенкабінеті мобільної клініки встановлено стіл та рентгенівський апарат, а також ультразвуковий апарат.

Операційна шпиталю оснащена дефібрилятором, портативними інфузійними насосами, ларингоскопом, операційним столом, аспіраційним насосом та анестезіологічним апаратом.

Шпиталь на колесах має 4- ри відсіки, розробник врахував найважливіші умови експлуатації комплексу в бойових умовах, окремий акцент – це санітарні умови. Спеціальні стійкі покриття, що легко миються, ергономічні меблі, туалет і душ.

Партнерами проекту виступили група компаній “Кусум” та швейцарська компанія ACINO, які разом із госпіталем відправляють медичні препарати, необхідні для надання допомоги та оперативного втручання на суму понад 400 тис. грн. Також із першого дня проєкт підримує ФСТ “Динамо” України, Київський національний університет будівництва та архітектури,  Mission to Ukraine, ГО “Контрамарка хелп”, Українська діабетична федерація,  БО БФ “Відновлення та розвиток”.

Нагадаємо, що благодійним фондом “Реконструкції та розвитку України” продовжується збір коштів на 52 мобільних шпиталі для військових на передовій. Лише один такий шпиталь може рятувати щодня понад 100 життів наших захисників та цивільних осіб.

БФ «Реконструкції та розвитку України» вдячний партнерам, які вже долучились до реалізації проекту мобільних шпиталів. Партнерами Фонду є: Міжнародний креативний центр I-Dolina, піар агентство Be my media, Клуб експертів, Асоціація науки та освіти України, Національна гвардія України, Головне управління розвідки Міністерство оборони України, ГО «Культура та спадщина України», International Technology Transfer Association (ITTA), Національний інститут регіонального розвитку, Київський національний університет будівництва та архітектури – КНУБА, Європейський інститут післядипломної освіти, Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» України, ліцензована онлайн школа «Focus», Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, PATprofi – IT, Mission to Ukraine,  фармацевтична компанія АСІНО ( ACINO), ГО «Українська діабетична федерація», компанія «Axor Industry», Фундація «Центр Польсько-Український», всеукраїнські лабораторії “Медлаб”, група компаній КУСУМ, Агенція відбудови України.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *