Артем Гончаренко: Фактор росії не має завадити запровадженню системи  DREAM

Фактор росії не має завадити запровадженню системи DREAM. Про це заявив Артем Гончаренко, президент БФ «Реконструкції та розвитку України», керівник Агенції відбудови України, коментуючи запровадження Електронної системи управління проектами відновлення (DREAM).

«Фактор росії не має завадити запровадженню  Електронної системи управління проектами відновлення. Хтось може сказати, що росія буде бачити, що відбудовується в Україні, та приховуваати свої злочини або спробувати завдати повторних руйнувань. Проте, Україні більш важливо продемонструвати прозорість у процесі відновлення, як перед нашими міжнародними партнерами, так і перед власними громадянами. Тому рішення, яке виключає корупційну складову під час відбудови країни, є вірним і перевершує ризики з боку ворога», – заявив Артем Гончаренко,

Він також відзначив, що Агенція відбудови України радить у процесі  формування відповідних баз даних у системі DREAM розділити проєкти, які стосуються відновлення соціальної інфраструктури, яка знаходиться у державній власності та у власності громад від соціальної інфраструктури, яка знаходиться у приватній власності громадян. Це має диференціюватись як стосовно лікарень, шкіл, дитячих садочків, спортивних та культурних об’єктів тощо, так і багатоповерхової  чи малоповерхової забудови.

«На нашу думку, також потрібно виділити окремо проєкти відновлення об’єктів критичної інфраструктури – енергетики, газо та водопостачання, зв’язку та інших комунікацій, доступ до яких має надаватись за окремою процедурою та після спецперевірки контрагента. Це убезпечить Україну від можливих диверсій чи провокацій з боку агресора», – резюмував президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко.

Як відомо, DREAM надасть можливість відстежувати кожен крок реалізації проєктів відновлення: з моменту ініціювання будівництва, розробки тендерної документації, проведення самого тендеру, інформації про проектантів, виконавців і безпосередньо кожен етап самого будівництва. Дані будуть доступні  громадянам, органам місцевого самоврядування, місцевим адміністраціям, представникам усіх країн-партнерів та донорів, незалежно від того, ким вони реалізуються. DREAM – є розробкою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Коаліцією громадських організацій Rise Ukraine. Систему планують повністю запустити у поточному році. Функціонування та технічний супровід впровадження системи DREAM забезпечуватиме Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Комунікаційна платформа системи доступна за посиланням https://dream.gov.ua/.

Як повідомлялось раніше, БФ «Реконструкції та розвитку України» реалізує масштабний проєкт «Мобільний фронтовий госпіталь». Перший мобільний фронтовий госпіталь вже передано Головному управлінню розвідки Міністерства оборони. Зараз він рятує сотні життів наших захисників у найгарячіших точках у двадцятикілометровій прифронтовій зоні на Донецькому напрямку. У планах Фонду забезпечити такими госпіталями всю лінію фронту.

Нагадаємо, що благодійним фондом “Реконструкції та розвитку України” продовжується збір коштів на мобільні фронтові госпіталі для військових на передовій.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *