Артем Гончаренко: Створення реєстру збитків, завданих Україні агресором,  допоможе при виплаті репарацій

Створення реєстру збитків, завданих Україні агресором, допоможе при виплаті репарацій. Про це заявив Артем Гончаренко, президент БФ «Реконструкції та розвитку України», керівник Агенції відбудови України, коментуючи рішення Ради Європи про створення реєстру збитків, завданих Україні з боку росії.

Він також відзначив, що Агенція відбудови України вважає, що у цьому реєстрі окремо необхідно визначати не тільки балансову вартості будівель, споруд, транспорту тощо, а ще й робити оцінку ринкової вартості відновлення зруйнованого чи пошкодженого майна. Адже відповідно до бухгалтерської звітності, те що у бухгалтерському обліку називається основні засоби, малоцінні та швидкозношуваної предмети, мають   нульову вартість, проте, вони також мають цінність і потребують відшкодувань.

«Таких предметів чи речей, які мають задокументовану нульову вартість велика кількість. Проте, свого часу, люди на них витратили кошти. Тому, якщо ми говоримо про реєстри оцінки збитків, то ми повинні звертати на це увагу. І Фонд і Агенція буде допомагати не тільки  фіксувати збитки, а й вартість відновлення. Адже, наприклад, потрібно одразу будувати енергоефективні та безпечні будівлі, які у майбутньому допоможуть зменшити комунальні та експлуатаційні платежі», – резюмував президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко.

Як відомо, Рада Європи ухвалила рішення про створення реєстру збитків, що буде розташований у Гаазі. Це рішення ухвалили 43 держави, зокрема усі держави G7. Договір передбачає створення бази даних для фіксації доказів втрат або збитків, завданих державі Україна, фізичним та юридичним особам через протиправні дії РФ, починаючи з 24 лютого 2022 року. Також у цю базу даних вноситимуть фінансові претензії постраждалих до РФ.

Як повідомлялось раніше, БФ «Реконструкції та розвитку України» реалізує масштабний проєкт «Мобільний фронтовий госпіталь». Перший мобільний фронтовий госпіталь вже передано Головному управлінню розвідки Міністерства оборони. Зараз він рятує сотні життів наших захисників у найгарячіших точках у двадцятикілометровій прифронтовій зоні на Донецькому напрямку. У планах Фонду забезпечити такими госпіталями всю лінію фронту.

Нагадаємо, що благодійним фондом “Реконструкції та розвитку України” продовжується збір коштів на мобільні фронтові госпіталі для військових на передовій.

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *