БФ «Реконструкції та розвитку України» виступив партнером форуму «Феномен мультикультуралізму у сучасному світі»

 27-28 січня 2023 року  у м. Дрогобич у приміщенні НВК «Зефір» відбувся форум «Феномен мультикультуралізму у сучасному світі», партнером якого виступив БФ «Реконструкції та розвитку України»

 Основним завданням форуму стало створення та об’єднання мультикультурних поглядів, організацій, спільнот, культурних діячів, духовенства із представниками влади задля ефективного та інноваційного розвитку Дрогобицької територіальної громади та країни у сучасних умовах існування.

 В рамках форуму відбулися панельні дискусії та промоції, в яких взяли участь:

Андрій Красножон, український історик, педагог, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського, який виступив головним модератором дискусій, Андрій Павлишин, український журналіст, громадський діяч, історик і перекладач із темою «Питання кризи ідеології політики та практики мультикультуралізму у сучасному суспільстві», Данило Яневський (Син Вдови), український журналіст, телеведучий, медійник, історик, автор понад 20 монографій, у т.ч. чотиритомника з історії масонського руху із темою «Мультикультуралізм – утопія чи антиутопія України», Тарас Возняк, український культуролог, політолог, головний редактор та засновник Незалежного культурологічного журналу «і» із темою «Проблема толерантності у мультикультурному просторі», Володимир Єшкілєв, український прозаїк, есеїст, кінодраматург, сценарист із темою «Культура у глобалізованому мультикультурному просторі», Василь Дорош, начальник відділу релігій на національностей Львівської ОВА із темою «Мультикультуралізм та міжрелігійний діалог», Парасковія Дворянин, українська журналістка, ведуча, викладачка із темою «Мультикультурна освіта та питання глобальної компетентності».

 «Нову Україну можна побудувати тільки на фундаменті тритисячолітнього плідного співіснування та взаємодії найважливіших світових цивілізацій», – відзначив важливість Форуму відомий український журналіст, медійник та історик Данило Яневський.

 У свою чергу представниця організатора Форуму, керівник відділу культури та мистецтв Дрогобицької міської ради Леся Татарська підкреслила: «Мультикультурний форум є платформою для загальнонаціональної ідентичності, яка дозволятиме зберігати етнокультурні особливості, і, при цьому, найголовніше, ідентифікувати себе з українською державою. Ми зможемо заохочувати і реально підтримувати мультикультурний фронт у війні з загарбником, сприяти інтеграції різних етносів та етнічних груп в єдину українську політичну націю, формувати почуття патріотизму. Організація такого форуму передбачає не тільки врахування інтересів і прав національних меншин, а й рівність різних етнічних груп, автохтонного населення в усіх сферах життя. Не обмежуючи право на культурний і конфесійний вибір етносів, форум сприятиме їх інтеграції в єдиний культурний простір нашої держави».

 «Мультикультурність сучасної України передбачає наивностью національного компромісу. Враховуючи те, що Україна – це велика країна, яка простягається від зони бойових дій на сході та окупованого Криму на півдні до Києва на півночі і Львова на заході, який допомагає фронту. Україна демонструє що для неї є мультикультурність. Важливо розуміти, що це поняття впирається у самосвідомість громадян, яка зв’язує нашу країну не тільки географічно, а й ментально. Адже мультикультурність є у будь-якій країні, але самоусвідомлення цього трапляється не завжди. Виклик з боку зовнішнього агресора визначає нашу внутрішню відповідь. І ми проходимо цей шлях пошуку сучасної національної ідеї України»,  – відмітив під час дискусії Андрій Красножон, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського.

 «Форум виступає не тільки платформою для мультикультурного розвитку, а й базою національно-патріотичного виховання єдиної політичної української нації  Ми повинні відійти від «радянщини» у сприйнятті нашої історії та культури та сформувати нові візії нашої ідентичності. Право на культурне різноманіття – це те, за що ми, у тому числі, зараз боремось у війні проти російського агресора», вважає партнер Форуму, президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко.

 Організатором форуму виступило Управління культури і розвитку туризму Дрогобицької міської ради. Партнерами Форуму стали Благодійний Фонд “Реконструкції та розвитку України”, ФСТ «Динамо» України, ГО «Культура та спадщина України»

 Також в дні проведення Форуму у Дрогобицькій центральній міській бібліотеці відбулася авторська зустріч із читачами Данила Яневського на тему: «Російська війна проти України як привід переосмислити «проєкт» Україна».

 Окрім цього, президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко під час проведення Форуму презентував учасникам та гостям масштабний проєкт фонду «52 мобільні шпиталі  перемоги» та закликав долучитись до його реалізації

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *