Президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко разом із партнерами обговорили перспективи відбудови України

У п’ятницю, 26 травня 2023 відбулася ZOOM-конференція «Відбудова України: оцінка руйнувань, налагодження співпраці, реалії відбудови». Організатором заходу виступили БФ «Реконструкції та розвитку України» та Агенція відбудови України.

В конференція взяли участь Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» України, International Technology Transfer Association (ITTA), компанія «AXOR Industry», Агенція науки та освіти України, Київський національний університет будівництва та архітектури, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.

Спікерами на заході були:

Артем Гончаренко, президент БФ «Реконструкції та розвитку України», керівник Агенції відбудови України

Олена Крекніна, заступник директора з маркетингу компанії «AXOR Industry»

Андрій Станько, автор проєктів відбудови, які розробляє Тернопільський технічний університет імені Івана Полюя.

Микола Даневич, заступник голови Київської міської організації фізкультурно-спортивного товариства  «Динамо» України

«Як президент БФ «Реконструкції та розвитку України» та керівник Агенції відбудови України, хочу звернути Вашу увагу на те, що співпраця з українськими виробниками відіграє величезну роль у відбудові. Адже саме українські виробники підтримують нашу державу своїми податками. Тому ми повинні об’єднати іноземні інвестиції у повоєнній відбудові України із українським бізнесом. Це створить нові додаткові робочі місця, зокрема, для громадян, які матимуть змогу повернутися до України. Ми виступаємо не проти іноземних компаній, але вважаємо за краще їх кооперацію та створення спільних підприємств із українським підприємницьким колом. Це дасть можливість збільшити внутрішній валовий продукт у нашій країні, а не замовляти продукцію закордоном і туди ж спрямовувати кошти», –  заявив Артем Гончаренко.

Для прикладу, він навів вітчизняних виробників вікон, наголосивши, що наразі вони закуповують сировину для своєї продукції у Європі, а у рамках співпраці з іноземними інвесторами вони могли це робити в Україні.

«Тому шляхом залучення іноземних інвестицій і об’єдання їх у кооперації із нашими виробниками, ми підтримаємо вітчизняний бізнес, а отже підтримаємо й наших громадян. Принцип «свій до свого по своє» має стати одним із головним у повоєнній відбудові України»,  – резюмував Артем Гончаренко.

У свою чергу заступник директора з маркетингу компанії «AXOR Industry» Олена Крекніна також наголосила на важливості долучати українських виробників до відбудови України.

«Треба дбати про робочі місця для українців, а також потрібно впроваджувати інноваційні проекти відбудови, де будуть враховуватися більш технологічні та сучасні матеріали. До прикладу, наша компанія, незважаючи на війну, продовжували розробляти нові продукти, які зараз пропонуємо ринку для відбудови України»,  – зауважила Олена Крекніна.

Вона розповіла, що компанія «AXOR Industry» – єдиний в Україні виробник фурнітури для вікон та дверей, який побудований з нуля та постачає фурнітуру у 23 країни світу. У виробництво вже інвестовано 35 млн євро, і це не останні міжнародні інвестиції. Зараз компанія забезпечує роботою 450  людей, але до війни було на багато більше, бо потужності виробництва розраховані на 8 млн комплектів фурнітури в рік, а це повністю забезпечує і ринок України і навіть ринок Європи. «Ось чому нам важливо приймати участь у повоєнному відновленні України. Адже це робочі місця і податки для розвитку нашої держави»,  – підсумувала представниця компанії «AXOR Industry».

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *