Україна має стати міжнародним інвестиційним хабом розвитку

Артем Гончаренко, президент БФ «Реконструкції та розвитку України», керівник Агенції відбудови України

На полях саміту G7 у Хіросімі відбулась зустріч президента Володимира Зеленського із прем’єр-міністрі Японії Фуміо Кішідою. Окрім питань стосовно фінансової та військово-технічної допомоги було піднято таке важливе питання, як повоєнна відбудова України. Так, було домовлено про організацію українсько-японської конференції з відновлення України, до якої планують залучити приватний бізнес. Важливими секторами майбутніх японських інвестицій мають стати енергетичний сектор, у першу чергу, виробництво «зеленого водню», літієвих акумуляторів, автомобілів, енергетичного обладнання, розвиток медицини, а також будівництво шляхопроводів і залізничної інфраструктури.

Слід відзначити, що Японія як партнер у повоєнній відбудові є дуже цінним для України. Адже ця азійська держава має не тільки надсучасні технології, перебуваючи на 3 місці серед економік світу, а й успішний власний досвід відновлення країни після масштабних руйнувань внаслідок Другої світової війни.

Взагалі питання залучення іноземних інвестицій було важливим для України і до повномасштабної російської агресії, а у повоєнній відбудові воно набуває особливої актуальності. Вже зараз треба починати переговори із різними країнами про створення відповідних інвестиційних фондів, спрямованих на ту чи іншу галузь економіки, груп населення, із залученням фахівців із різною спеціалізацію, наприклад, ІТ.

До таких інвестиційних фондів з боку України необхідно залучати стартаперів: ІТівців, архітекторів та будівельників, енергетиків та енерго аудиторів, навіть митців, аби охопити усі сфери економіки України. Окремо треба залучати аграріїв, які можуть запропонувати іноземним партнерам проєкти спрямовані на розвиток аграрної інфраструктури.

Залучення інвестицій в нашу державу з метою їх використання у рекапіталізації чи реінвестування має стати основою для створення в Україні міжнародного інвестиційного хабу розвитку країни. Одним із наших проектів, який може бути перспективним і реалізацію якого зупинила війна, є створення аналогу  «Кремнієвої долини» в Україні.  Тож започатковане партнерство України та Японії у сфері приватних інвестицій надасть можливість поєднати японські фінансові ресурси і сучасні технології із креативністю наших людей і потенціалом України для повоєнної відбудови нашої країни.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *